Anasayfa /  Foto Galeri

65 yaş ve engelli aylığıyla ilgili dikkat çeken değişiklikler yapıldı!

65 yaş ve engelli aylığıyla ilgili dikkat çeken değişiklikler yapıldı! Asgari ücretin değişmesiyle birlikte birçok kişinin maaşı da değişiyor. Daha önce 65 yaş aylığı alamayan kişilerin yeni yıl ile birlikte aylık alabilmesi mümkün olabilir. Engelli aylığı ile ilgili de dikkat çeken değişiklikler bulunuyor. İşte detaylar.

65 yaş ve engelli aylığıyla ilgili dikkat çeken değişiklikler yapıldı! - Sayfa 1

65 yaş ve engelli aylığıyla ilgili dikkat çeken değişiklikler yapıldı!

Asgari ücretin değişmesiyle birlikte birçok kişinin maaşı da değişiyor. Daha önce 65 yaş aylığı alamayan kişilerin yeni yıl ile birlikte aylık alabilmesi mümkün olabilir. Engelli aylığı ile ilgili de dikkat çeken değişiklikler bulunuyor. İşte detaylar.

65 yaş ve engelli aylığıyla ilgili dikkat çeken değişiklikler yapıldı! - Sayfa 2

65 yaş aylığı ile ilgili son iki yıldır çok önemli değişiklikler hayata geçirildi. Bunlardan ilki 65 yaş aylığı alınabilmesi için dikkate alınan gelir sınırında 65 yaş üstü kişinin yaşadığı hanedeki toplam gelire değil, yalnızca eşi ile birlikte toplam gelire bakılmasıydı. Diğeri ise 65 yaş aylığının miktarındaki artıştı.

65 yaş ve engelli aylığıyla ilgili dikkat çeken değişiklikler yapıldı! - Sayfa 3

65 yaş aylığı

Diğer yandan 65 yaş aylığındaki gelir sınırı da asgari ücrete endeksli. Asgari ücretteki önemli artış sonrası daha önce 65 yaş aylığı alamayan kişilerin yeni yıl ile birlikte aylık alabilmesi mümkün olabilir.

65 yaş ve engelli aylığıyla ilgili dikkat çeken değişiklikler yapıldı! - Sayfa 4

Hesap değişti 

19 Ağustos 2018 tarihli ve 30514 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle 65 yaş aylığının bağlanması açısından artık aynı hanede yaşayan tüm fertlerin gelirleri dikkate alınmıyor.