Anasayfa /  Güncel /  3 sayfa-cinayet-kaza

4 gündür kayıp olan Sedanur ile ilgili yeni gelişme! Sedanur orada aranacak! video izle

4 gündür kayıp olan Sedanur ile ilgili Tüm Türkiye'nin gözü kulağı Kağızmandan gelecek güzel haber çevrilmiş! Kağızman’da 4 gündür kayıp olan ve bütün aramalara rağmen bulunamayan 9 yaşındaki Sedanur Güzel, Paslı köyüne yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulanan sazlık alanda aranacak.

Abone ol
Abone ol 20 Eylül 2018 08:38

4 gündür kayıp olan Sedanur ile ilgili yeni gelişme! Sedanur orada aranacak!

 Kağızman’da 4 gündür kayıp olan ve bütün aramalara rağmen bulunamayan 9 yaşındaki Sedanur Güzel, Paslı köyüne yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulanan sazlık alanda aranacak. (function(d,e,f){var g=e.createElement("script");g.type="text/javascript",g.src="https://trhaberler-com.cdn.vidyome.com/vme/builds/get.js",g.asyc=!0,g.setAttribute("id",`vme-data-${f}`),g.setAttribute("sticky-id",`${f}`),g.onload=function(){d.VME.create(f)},e.getElementById(`vme-sc-${f}`).parentNode.insertBefore(g,e.getElementById(`vme-sc-${f}`).nextSibling)})(this,document,"rWLsxTeqKmA"); Yaklaşık 4 metre yükseklikte bulunan sazlık alanda AFAD, UMKE ve jandarma ekipleri yüzeysel olarak arama yaptı. Daha önce de helikopter ile havadan bakılan sazlık alan içerisinde zehirli yılanlar olduğu için girilemiyor. Bir kısmına bakılan sazlık alan tekrar tam detaylı olarak aranacak. 

Salık alanın aranabilmesi için 4 metre yükseklikteki sazların kesilmesi gerekiyor. Paslı köyü ve civar köyler tamamen aranırken, son olarak köye 4 kilometre uzaklıkta bulunan sazlık alana ekipler yoğunlaştı. 

Öte yandan arama tarama çalışmaları bugünde sonlandırıldı. Çalışmalara yarın tekrar devam edilecek. 

Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde 4 gün önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in arama çalışmaları hakkında açıklama yaptı. 
(function(d,e,f){var g=e.createElement("script");g.type="text/javascript",g.src="https://trhaberler-com.cdn.vidyome.com/vme/builds/get.js",g.asyc=!0,g.setAttribute("id",`vme-data-${f}`),g.setAttribute("sticky-id",`${f}`),g.onload=function(){d.VME.create(f)},e.getElementById(`vme-sc-${f}`).parentNode.insertBefore(g,e.getElementById(`vme-sc-${f}`).nextSibling)})(this,document,"gIiqNkJOc7x");

Arama çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Kars Valisi Rahmi Doğan, “Paslı köyünde kaybolan kız çocuğu ile ilgili çok ciddi bir ekip oluşturduk, bugün tekrar birtakım takviyeler de yaptık. Çocuğun kaybolduğu köyü zaten gördünüz, çocuğun kaybolma ihtimalinin çok düşük olduğu bir alan. O yüzden farklı gelişmelerde olabileceğini düşünerek araştırmalarımızı o yönde takip ediyoruz. Bir netice alacağımızı düşünüyoruz. Şüphelendiğimiz kişilerle ilgili tahkikatlar devam ediyor, en kısa süre içerisinde bir netice alacağımızı tahmin ediyorum” dedi. 

Şu anda bir gözaltı olmadığını ifade eden Vali Doğan, “Şüpheli bir kişi var. Gözaltı yapılır yapılmaz hususu henüz adli makamların kararı doğrultusunda. İfadelere göre alınan bir kişi var, onun sorgusu devam ediyor ama ne çıkar? Olayla ne kadar bağlantılıdır? O hususu bilmiyoruz. Şüpheli olan şahsın kendisi zaten eski hükümlü normalde tamamlanmamış bir kişi, yarı açık cezaevinde kalan süresini tamamlaması gerekirken sahte bir kimlikle dolaşıyor. Çocukların verdiği ifade de olayın olduğu anda onun da orada olduğu bir bilgi var. Araştırmalarımızı da o kişi üzerinde yoğunlaştırdık. Takip ediyoruz inşallah çocuğumuzu sağ salim bir vaziyette bulur ailesine kavuştururuz diye düşünüyorum” diye konuştu. 

Öte yandan bugün Ermenistan’da mahkemeye çıkacak olan Umut Ali Özmen hakkında da bir açıklama yapan Vali Doğan, “Umut Ali ile ilgili her türlü girişim yapıldı. Sadece Ermenistan’daki sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Büyük ihtimal bu hafta içerisinde tamamlanır, döner gelir diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. 


Yorumlar