Anasayfa /  Güncel /  Gündem

36 saat nöbet tutan asistan doktor evine giderken duran kamyona çarpıp hayatını kaybetti

Ankara Şehir Hastanesi'nde 36 saatlik nöbetin ardından evine dönerken kaza yapan 25 yaşındaki asistan doktor Rümeysa Berin Şen hayatını kaybetti. Şen'im ölümü sağlıktaki nöbet sorununu yine gözler önüne serdi.

Abone ol
Abone ol 24 Ekim 2021 18:16

Ankara'da tıp fakültesinden yeni mezun olan ve Tıpta Uzmanlık Sınavı'nı (TUS) kazanan Rümeysa Şen'in temmuz ayında Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniği'nde asistan doktor olarak göreve başladı. 36 saatlik nöbetten çıkan Şen, yol kenarında park halinde bulunan kamyona arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle hurda haline gelen araçta sıkışan ve itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla çıkarılan Şen, yaşamını yitirdi.

ANKARA TABİP ODASI: HEKİMLERİN SESİNİ DUYUN

Ankara Tabip Odası, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 "Genç bir meslektaşımızı kaybettik… Çok üzgün ve kızgınız! Yoğun iş yükü, gün aşırı uykusuz nöbetlerin yol açtığı çalışma koşulları sonucunda bir #AsistanHekim arkadaşımızı yitirdik. Bir meslektaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Gün aşırı nöbetler ile nöbet sonrası izin olmaksızın insanlık dışı koşullarda çalıştırılan, mobbinge uğrayan, şiddet gören hekimlerin sesini duyun!"

Türk Tabipleri Birliği Asistan ve Genç Uzman Hekimler Kolu ise, "Yoğun iş yükü, gün aşırı uykusuz nöbetlerin yol açtığı çalışma koşulları sonucunda bir #AsistanHekim arkadaşımızı yitirdik" dedi.

Etiketler hekim ankara
Yorumlar