Kocaeli'de kan donduran cinayet planı! Baba azmettirdi, onlar öldürdü...

KOCAELİ'de 1994 yılında kaybolan 23 yaşındaki hamile kadının öldürüldüğü belirlendi, gözaltına alınan babası, halası, eniştesi ve kuzeni tutuklandı.

Kocaeli'de kan donduran cinayet planı! Baba azmettirdi, onlar öldürdü...

KOCAELİ'de 25 yıl önce kaybolan 23 yaşındaki hamile kadının öldürüldüğü ve ardından ormanlık alana gömüldüğü ortaya çıktı.

Kocaeli'de 25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı - Sayfa 1

Alınan bilgiye göre, 1994 yılında Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yaşayan ve 23 yaşındayken kaybolan S.Ç. ile ilgili gizem, Yalova Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin 15 günlük çalışmasının ardından çözüldü.

Kocaeli'de 25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı - Sayfa 2

Genç kadının evlilik dışı hamile kaldığı gerekçesiyle 'kasten öldürülmesi' şüphesi doğrultusunda titizlikle yürütülen çalışmalar kapsamında ekipler, S.Ç.'nin akrabalarına yönelik İstanbul'un Arnavutköy ve Kocaeli'nin Karamürsel ilçelerindeki adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi.

Kocaeli'de 25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı - Sayfa 4

Operasyonda aralarında S.Ç.'nin babası S.K. (71), halası V.M. (56), halasının eşi M.M. (71) ve kuzeni T.M.'nin (51) de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli'de 25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı - Sayfa 5

Emniyette ifadesi alınan baba S.K.'nin, kızı S.Ç.'yi eşinden başka biriyle birliktelik yaşadığı ve hamile kaldığı gerekçesiyle kızının halası V.M. ile eniştesi M.M.'yi cinayete azmettirdiği tespit edildi.

Kocaeli'de 25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı - Sayfa 8

Hala V.M.'nin de 1994 yılında temizlik ve yemek yapması bahanesiyle yeğeni S.Ç.'yi Karamürsel'den beraberinde Arnavutköy'deki ikametine getirdiği belirlendi.

Kocaeli'de 25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı - Sayfa 9

Eniştesi M.M. ise emniyetteki ifadesinde, S.Ç.'yi gezdirmek maksadıyla Tayakadın mevkisine götürdüğünü ve burada boğarak öldürdükten sonra ormanlık alana gömdüğünü itiraf etti.

Kocaeli'de 25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı - Sayfa 10

Şüphelilerin itirafı üzerine olay mahallinde 2 gün önce başlatılan kadına ait cesedin bulunmasına yönelik arama çalışmaları ceset arama köpeği eşliğinde sürüyor.

25 yıl önce işlenen S.Ç. cinayetinin şüphelileri maktulün babası S.K., halası V.M., eniştesi M.M ve kuzeni T.M, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER