İzmir'de siyanürlü şerbet cinayeti! Kimya öğrencisi herşeyi itiraf etti!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan'ı, içine siyanür koyduğu şerbeti içirerek öldüren Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan'a, sağlık raporu için götürüldüğü hastanede 'şizofreni' tanısı konuldu.

İzmir'de siyanürlü şerbet cinayeti! Kimya öğrencisi herşeyi itiraf etti!

İnternet üzerinden ticaret yapan ve yaklaşık 45 bin lira civarında zarar eden Mahmut Can Kalkan'ın, son zamanlarda psikolojik sorunlar yaşadığı, ancak bugüne kadar bir tedavi görmediği bildirildi.

İzmir'deki ürküten olayda oğulları zehirli şerbeti içirip '10 dakikanız kaldı' demiş - Sayfa 5

Mahmut Can Kalkan'ın dün akşam içine siyanür koyduğu şerbet yapıp anne ve babasına ikram ettiği, sonrasında "15 dakikanız kaldı, 10 dakikanız kaldı" diyerek öleceklerini söylediği öğrenildi. Anne ve babasının rahatsızlandığın gören kardeşinin şerbetten içmediği belirtildi.

İzmir'deki ürküten olayda oğulları zehirli şerbeti içirip '10 dakikanız kaldı' demiş - Sayfa 6

Öte yandan, Kalkan ailesinin akrabaları, hem ailenin hem de çocukların iyi yetiştirilmiş insanlar olduğunu, ekonomik durumlarının da iyi olduğunu, böyle bir olayın yaşanmasına son derece şaşırdıklarını söyledi. Yakınları, Kalkan ailesinin çok sevilen bir aile olduklarını dile getirerek, yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

İzmir'deki ürküten olayda oğulları zehirli şerbeti içirip '10 dakikanız kaldı' demiş - Sayfa 7

Kalkan çifti için, Bornova ilçesindeki Ali Rıza Güven Camisi'nde, cenaze töreni düzenlendi. İkindide kılınan cenaze namazına, hayatını kaybeden Mehmet Kalkan'ın babası Mahmut Kalkan ve iş arkadaşlarının yanı sıra çok sayıda akrabaları katıldı. Ayakta güçlükle duran ve uzun süre gözyaşı döken Mahmut Kalkan ve Fransa'dan ağabeyinin cenazesi için gelen Hatice Yılmaz'ı yakınları güçlükle sakinleştirdi. Namazın kılınması ve helallik alınmasının ardından, cemaat tarafından omuzlanarak araca konulan cenazeler, toprağa verilmek üzere memleketleri Yozgat'a götürülmek üzere yola çıkarıldı.

İzmir'deki ürküten olayda oğulları zehirli şerbeti içirip '10 dakikanız kaldı' demiş - Sayfa 8

Öte yandan, geçici görme kaybı yaşayan Emir Can Kalkan'ın (16) sağlık durumunun iyiye gittiği ve görme seviyesinin kademeli olarak yükseldiği ve bu problemin büyük oranda giderildiği bildirildi.

İzmir'deki ürküten olayda oğulları zehirli şerbeti içirip '10 dakikanız kaldı' demiş - Sayfa 10

İzmir'deki ürküten olayda oğulları zehirli şerbeti içirip '10 dakikanız kaldı' demiş - Sayfa 9

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 18:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER