Anasayfa /  Foto Galeri

29 Aralık Bugün hava nasıl olacak? Bu illerde yaşayanlar dikkat! Sel ve su baskını alarmı

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün 3 bölgemizde sağanak yağış bekleniyor. Trakya ve Kıyı Ege'de yağışın kuvvetli olacağı uyarısında bulunuldu. İstanbul'un Avrupa Yakası ile akşam saatlerinde il genelinde sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinde seyrediyor. İşte illerimizde beklenen hava durumu

29 Aralık Bugün hava nasıl olacak? Bu illerde yaşayanlar dikkat! Sel ve su baskını alarmı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile İstanbul, Manisa ve Denizli çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ege kıyı kesimleri ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

29 Aralık Bugün hava nasıl olacak? Bu illerde yaşayanlar dikkat! Sel ve su baskını alarmı - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

29 Aralık Bugün hava nasıl olacak? Bu illerde yaşayanlar dikkat! Sel ve su baskını alarmı - Sayfa 3

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden, güneydoğu kesimler ile Doğu Akdeniz kıyılarında kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

29 Aralık Bugün hava nasıl olacak? Bu illerde yaşayanlar dikkat! Sel ve su baskını alarmı - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ege kıyı kesimleri ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (35-70 kg/m²) beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.