Anasayfa /  Hava durumu

26 Şubat Hava Durumu : Bugün hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum ve Diyarbakır dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla kıyıları ile Antalya'nın doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.  

Abone ol
Abone ol 26 Şubat 2018 09:50

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 9

İstanbul: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 9

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13

Adana: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

Bursa: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 12

Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra doğusunda kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. 15

Samsun: Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde ve yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 7

Trabzon: Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu 10

Erzurum: Çok bulutlu 5

Diyarbakır: Çok bulutlu 13

26 Şubat Denizlerde Hava Durumu : Ege, Karadeniz, Marmara, Akdeniz, Van Gölü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü  26 Şubat Denizlerde Hava Durumu : Ege, Karadeniz, Marmara, Akdeniz, Van Gölü için hava durumu.. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına; Marmara, Kuzey Ege'nin kuzeyi ile akşam saatlerinde Batı Akdeniz'in doğusunda fırtına; Doğu Karadeniz'in batısı ve Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor. İşte Ege, Karadeniz, Marmara, Akdeniz için hava durumu.

Denizlerde Hava Durumu : Ege, Karadeniz, Marmara, Akdeniz, Van Gölü

Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına; Marmara, Kuzey Ege'nin kuzeyi ile akşam saatlerinde Batı Akdeniz'in doğusunda fırtına; Doğu Karadeniz'in batısı ve Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yer yer 9 (90 km/sa), akşam saatlerinden sonra güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m orta kesimlerinde 3,0m batısı 4,0 ila 5,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa) akşam güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, akşam 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, güneyi kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyi güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) öğleden sonra güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Kuzey Ege'nin kuzeyi 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde doğusu 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-50 km/sa), batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde Batı Akdeniz'in doğusu 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan, öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Muğla kıyıları ve Antalya'nın doğu çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

26 Şubat 2018 Pazartesi Denizlerde Hava Durumu : Ege, Karadeniz, Marmara, Akdeniz, Van Gölü 

Güneydoğu Anadolu Hava Durumu : Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Siirt

Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman ile öğle saatlerinde Mardin, Batman ve Siirt, yarın (Salı) sabah saatlerinde Şanlıurfa çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.DIYARBAKIR °C, 13°CÇok bulutluGAZIANTEP °C, 9°CÇok bulutlu, aralıklı yağmurluMARDİN °C, 9°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. SIIRT °C, 10°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Doğu Anadolu Hava Durumu: Erzurum, Hakkari,Kars, Malatya 

Çok bulutlu, Bitlis, Hakkari, Van ve Şırnak çevreleri ile bu sabah saatlerinde doğusu, yarın (Salı) sabah saatlerinde güney ve batısının aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğusunda karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor.ERZURUM °C, 5°CÇok bulutluHAKKARİ °C, 4°CÇok bulutlu aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı KARS °C, 3°CÇok bulutlu, bu sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlıMALATYA °C, 11°COrta ve Doğu Karadeniz Hava Durumu : Trabzon, Amasya, Samsun,Tokat

Çok bulutlu, bugün (Pazartesi) kıyı kesimleri ile yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Orta Karadeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Çorum çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.AMASYA °C, 11°CÇok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurluSAMSUN °C, 7°CÇok bulutlu, bu sabah saatlerinde ve yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurluTOKAT °C, 10°CÇok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurluTRABZON °C, 10°CÇok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu

Batı Karadeniz Bölgesi Hava Durumu : Bolu, Düzce, Sinop, Zonguldak

Çok bulutlu, Sinop ile bugün akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.BOLU °C, 7°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren yağmur zamanla karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlıDÜZCE °C, 9°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren yağmurluSİNOP °C, 7°CÇok bulutlu, aralıklı yağmurluZONGULDAK °C, 6°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

İç Anadolu Hava Durumu : Ankara, Eskişehir,Kayseri, Konya hava durumu

Parçalı ve çok bulutlu, bugün(Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile Ankara ve Konya'nın batı çevreleri ile zamanla bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. ANKARA °C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu ESKISEHIR °C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu KAYSERİ °C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurluKONYA °C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra batısı ile zamanla geneli aralıklı yağmurlu 

Akdeniz Bölgesi Hava Durumu: Adana , Antalya, Hatay, Isparta​

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, batı kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Antalya'nın doğusunda kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.ADANA °C, 15°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı ANTALYA °C, 15°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra doğusunda kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.HATAY °C, 12°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği ISPARTA °C, 7°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 

Ege Bölgesi Hava Durumu: Aydın, İzmir, Manisa, A.Karahisar​

Çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Muğla kıyılarında kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. A.KARAHISAR -1°C, 7°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu AYDIN 5°C, 13°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlıIZMIR 7°C, 13°CÇok bulutlu , aralıklı sağanak yağışlıMANISA 5°C, 12°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Marmara Bölgesi Hava Durumu: Bursa, Çanakkale, İstanbul, Kırklareli

Çok bulutlu, kuzeyi ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Trakya kesimi ile Bursa'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.BURSA °C, 12°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlıÇANAKKALE °C, 8°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlıISTANBUL °C, 9°CÇok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurluKIRKLARELI °C, 4°CÇok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Gümüşhane, Bayburt, Erzurum ve Diyarbakır dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla kıyıları ile Antalya'nın doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Muğla kıyıları ve Antalya'nın doğu çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Yorumlar