Anasayfa /  Güncel

2023 Öğretmen atama tarihleri belli oldu mu? Son durum ne?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merakla beklenen Öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni atamaların yapılacağını duyurdu. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 12 Mart 2023 18:00

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merakla beklenen Öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni atamaların yapılacağını duyurdu. İşte detaylar...

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Geçtiğimiz günlerde bakanlıktan gelen açıklamada, bir gazetede yayımlanan ve Bakan Özer'e atfedilen, "Şu anda yeni atamalarla ilgili yeni bir değerlendirmemiz, talebimiz yok." iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtilmişti.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDIĞINDA KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK!

Açıklamada, "Sayın Bakanımızın böyle bir ifadesi olmamıştır. Öğretmen atamasına ilişkin çalışmalar tamamlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır." değerlendirmesinde bulunuldu.

Buna göre; 2023 senesinde öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yapılacak olan çalışmaların ardından duyurulacak.

BAKAN ÖZER'DEN ATAMA AÇIKLAMASI!

Milli Eğitim Bakanı, öğretmen atama takvimine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Özer, rehber öğretmenlere her okulda en az bir tane olacak şekilde öncelik vermeyi planladıklarını dile getirdi.

“ÖĞRETMEN ATAMALARI GERÇEKLEŞECEK”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 1 Eylül’de yapılan öğretmenlik ataması sonrası yaptığı açıklamada "Mevcut sistemde hiçbir yıl yok ki son 20 yılda öğretmen ataması olmasın. Mutlaka yeni öğretmen istihdamları da olacak.

Şimdi Milli Eğitim Bakanlığı olarak okulöncesi eğitime ağırlık verince, 20 bin öğretmen atamasından 7 bin 503 öğretmenimizi okulöncesinde istihdam ettik. Yani bakanlığın değişen politikaları, önceliklerine göre mutlaka dağılımı farklılaşan öğretmen atamaları gerçekleşecek." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar