Anasayfa /  Güncel

2023 Jandarma astsubay alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başvuruları 30 Aralık 2022 tarihinde başlayan ve son başvuru tarihi 30 Aralık 2023 olan Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı başvurularının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 19 Ocak 2023 16:00

Başvuruları 30 Aralık 2022 tarihinde başlayan ve son başvuru tarihi 30 Aralık 2023 olan Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı başvurularının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte detaylar...

2023 JANDARMA ASTSUBAY ALIMI BAŞVURULARI TAMAMLANDI!

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 1680 muvazzaf ve sözleşmeli kadın-erkek astsubayalımı başvuruları 30 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Adaylar, başvurularını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet sitesi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet vasıtasıyla gerçekleştirdi.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACKA?

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımı başvuru sonuçları tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi. Konu ile ilgili açıklama yapıldığında haberimize ekleyeceğiz.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla alakalı uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihine ilişkin tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

BAŞVURULARIN AÇIKLANMASI VE SINAVA KATILACAKLARIN BELİRLENMESİ

a. Başvurusu uygun değerlendirilen adaylar KPSS notuna göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve kontenjan miktarının 10 (on) katı aday sınavlara çağrılacaktır.

b. Sınav ücreti yatırma duyurusu, başvuru sonuçları, sınavlara girecek adayların listesi, sınav merkezi ve sınav tarihi https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi PTS ''Sonuç Bilgileri'' bölümü altında ''Sonuçlarım'' kısmında ilan edilecektir.

SINAV ÜCRETİNİN YATIRILMASI

a. Başvurusu kabul edilerek sınavlara katılmaya hak kazanan/çağrılan adaylar ile ilgili olarak;

(1) Sınav ücreti yatırılmasına yönelik duyuru yapılan adaylardan 300 ₺ sınav ücreti alınacak (Sınav ücretinin nereye ve ne şekilde yatırılacağı başvuru sonuçları ile birlikte adaylara bildirilecektir.),

(2) Sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak,

(3) Sınav ücreti ile ilgili;

(a) Sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan,

(b) Sınav aşamalarının herhangi birinde başarısız olan,

(c) Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması/arşiv araştırması aşamalarının herhangi biri olumsuz sonuçlanan,

(ç) Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların, sınav ücretleri iade edilmeyecektir.

Sınav ücretlerinin yatırılması sonrasında sınav takvimi ve diğer duyurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi PTS ''Sonuç Bilgileri'' bölümü altında ''Sonuçlarım'' kısmında yapılacaktır.

Adaylar temin takvimine göre duyuruları takip etmekle sorumludur. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi PTS'de yapılacak duyurular ile SMS bildirileri resmi tebligat niteliği taşımaktadır. Şehit veya vazife malulü eş ve çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.

UYGULANACAK SINAV AŞAMALARI HAKKINDA BİLGİ

a. Seçme sınavlarına katılacakları duyurulan adaylar sırasıyla;

(1) Fiziki kontrol,

(2) Fiziki yeterlilik,

(3) Mülâkat sınavına tabi tutulacaktır.

b. Belirtilen sınav aşamalarının herhangi birinde başarılı olamayan adaylar, bir sonraki aşamaya devam edemezler.

Yorumlar