Anasayfa /  Eğitim

2023 E-Okul ne zaman kapanıyor? E-Okul not girişi ne zaman kapanacak?

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının sona ermesine sayılı günler kala e-Okul'un ne zaman kapanacağı öğrenciler tarafından merak konusu oldu. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 13 Ocak 2023 21:00

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının sona ermesine sayılı günler kala e-Okul'un ne zaman kapanacağı öğrenciler tarafından merak konusu oldu. İşte detaylar...

E-OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk sebebiyle girişlerde aksaklıklar yaşanabilmekte, bu durum ise öğrenciler tarafından E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır. E-Okul karne döneminde öğrencilerin kullanımına açık olmaya devam edecek.

Öğrenciler tarafından karneler için not girişinin bitmesinin nitelemek için kullanılan E-Okul ekranın kapanması ise artık gerçekleşmemektedir. Karne gününe kadar E Okul ekranı açık kalmaktadır. Ancak öğretmenlere not girişlerinin karnelerin veriliş tarihinden birkaç gün önce kapatılması düşünülüyor.

E-OKUL GİRİŞ EKRANI SINAV SONUÇLARI GÖRÜNTÜLEME EKRANI

E-Okul girişi ile not bilgilerinizi menüdeki "Not Bilgisi" butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz. E Okul aracılığıyla sınav tarihler, haftalık ders programı, devamsızlık bilgisi görüntüleme de mümkün oluyor.

E-OKUL ÖĞRENCİ VE VELİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR? 

E Okul veli bilgilendirme sistemi, öğrenciler için ciddi bir önem arz etmeye devam ediyor. Öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin uğrak noktası olan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, yeni dönemin başlamasıyla beraber eğitim dünyasının yeniden gündemindeki konu oldu. 

Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem durumuna geldi.Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları basitçe erişim sağlanabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yapmasının ardından sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar