Anasayfa /  Foto Galeri

2022 YKS Üniversite tercihleri ne zaman, saat kaçta başlayacak?

Bilindiği gibi YKS sınav sonuçları 18 Temmuz'da açıklanmıştı. Sonuçların açıklanmasının ardından milyonlarca öğrenci tercih işlemlerine hazırlanıyor. YKS tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu olurken konu ile ilgili açıklama ÖSYM'den geldi. İşte ÖSYM 2022 YKS tercih kılavuzu ve tarihleri hakkında merak edilen soruların yanıtı...

2022 YKS Üniversite tercihleri ne zaman, saat kaçta başlayacak? - Sayfa 1

YKS tercih işlemleri için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yayımladığı kılavuz ile YKS tercihlerinin başlangıç ve bitiş tarihini paylaştı. Peki, "YKS tercihleri ne zaman başlıyor ve nasıl yapılır?" ve "YKS tercihleri son gün ne zaman?" İşte YKS tercihleri hakkında detaylı bilgiler...

2022 YKS Üniversite tercihleri ne zaman, saat kaçta başlayacak? - Sayfa 2

YKS KILAVUZU YAYIMLANDI!

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS tercih kılavuzu yayımlandı.

ÖSYM  "2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 19  Temmuz 2022 tarihinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı. 

2022 YKS Üniversite tercihleri ne zaman, saat kaçta başlayacak? - Sayfa 3

Adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

YKS KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

2022 YKS Üniversite tercihleri ne zaman, saat kaçta başlayacak? - Sayfa 4

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan açıklamaya göre 2022-YKS tercih işlemleri 27 Temmuz 2022 tarihinde başlayacaktır. 

Adaylarımız tercihlerini 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında http://osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.