Anasayfa /  Foto Galeri

2021 Oscar Ödülleri törenine damga vuran o anlar

Bu yıl 93'üncü kez sahiplerini bulan Oscar Ödülleri'nin salgına rağmen yüz yüze düzenlenen töreni, geçen yıllara kıyasla daha sönük geçti. Sunucusuz yapılan tören, esprilerin ve müziğin azlığıyla eleştiri konusu oldu. Törenden bazı eğlenceli ve ilginç anlar akılda kaldı. İşte 2021 Oscar Ödülleri'nden notlar...

2021 Oscar Ödülleri törenine damga vuran o anlar - Sayfa 1

REGINA KING: TOPUKLU AYAKKABILARIMLA YÜRÜYÜŞE ÇIKMIŞ OLABİLİRDİM

93. Oscar Ödülleri töreninin açılışını ünlü oyuncu Regina King yaptı. Töreni gerçeklerden kaçış olarak görenler için hatırlatma yapması dikkat çekti. King, "Geçtiğimiz hafta Minneapolis'te işler farklı gitmiş olsaydı, topuklu ayakkabılarla yürüyüşe çıkmış olabilirdim" diyerek George Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan polis Derek Chauvin'in yargılanmasına işaret etti. 

93'üncü Oscar Ödüllerinde şıklık yarışı! Kıyafetleri ile kırmızı halıya damga vurdular

2021 Oscar Ödülleri törenine damga vuran o anlar - Sayfa 2

GLENN CLOSE'UN TWERK DANSI

Törende Lil Rel Howery eşliğinde çalınan şarkıların Oscar kazanan ya da Oscar adayı olup olmadığının tahmin edilmesi istrendi. O eğlenceli anlarda Howery, Hillbilly filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adayı olan Glenn Close'un yanına giderek onu dansa kaldırdı. Close, Da Butt şarkısı eşliğinde twerk dansı yaptı. 

2021 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! İşte yılın en iyi filmi...

2021 Oscar Ödülleri törenine damga vuran o anlar - Sayfa 3

OSCAR TARİHİNE GEÇTİ

Yuh-Jung Youn, Minari filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ını kazandı. Sanatçı, oyunculuk Oscar'ı alan ilk Güney Koreli olarak tarihe geçti. 

Ödül konuşmasında, kendisine ödülü takdim eden Brad Pitt'e, "Bay Brad Pitt, sonunda sizinle tanıştığıma memnun oldum" ifadesini kullandı. Yuh-Jung Youn ayrıca, rakiplerinde biri olan Glenn Close'a hitaben "Ben nasıl Glen Close'u geçebilirim" dedikten sonra diğer adaylara da saygılarını sundu. "Biz birbirimşizle rekabet etmiyoruz. Ben sizden daha şanslıyım" diye konuştu. 

2021 Oscar Ödülleri törenine damga vuran o anlar - Sayfa 4

KURT GİBİ ULUDU

Nomadland, geceye damga vuran film oldu. Büyük ödül olan En İyi Film Oscar'ını kucakladı. Film ekibi sahnede sevinç yaşarken, filmin başrol oyuncusu Frances McDormand, kurt gibi uluyarak sevincini gösterdi.