Anasayfa /  Foto Galeri

2021 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! İşte yılın en iyi filmi...

2021 Oscar Ödülleri heyecanı yaşandı. 93. Akademi Ödülleri Oscarlar Los Angeles’taki törenle sahiplerini buldu. Koronavirüs salgını nedeniyle Oscar Töreni ilk kez oldukça farklı bir şekilde düzenlendi. Oscar'ın merakla beklenen EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ sahibini buldu. İşte tüm detaylar..

2021 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! İşte yılın en iyi filmi... - Sayfa 1

Her yıl Los Angeles’ta Dolby Tiyatro Salonu’nda yapılan törene bu yıl kentin merkezindeki tren istasyonu Union Station ev sahipliği yapıyor. Bu yıl törende sunucu ve seyirci yer almadı.

2021 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! İşte yılın en iyi filmi... - Sayfa 2

Törene katılan adaylar maske takmıyor. Seyahat edemeyen adaylar da, Altın Küre Ödülleri’nde olduğu gibi Zoom üzerinden değil, görüntü ve bağlantı kalitesini daha üst seviyede tutmak amacıyla uydu bağlantılarıyla törendeki yerlerini aldı.

2021 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! İşte yılın en iyi filmi... - Sayfa 3

Oscar Ödül Töreni bu yıl pandemi nedeniyle Nisan ayına ertelendi. Tören, 2004 yılından bu yana Şubat ayının sonunda düzenleniyordu. Törenin yapımcıları, pandemi döneminde de olsa Oscarlar’ın ihtişamını yansıtmayı hedefledi. Törene katılabilen yıldızlar için yine kırmızı halı kuruldu ancak sınırlı sayıda basın mensubunun katılımına izin verildi.

2021 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! İşte yılın en iyi filmi... - Sayfa 4

KONUKLARA İKİ KEZ TEST YAPILDI 
Bu yıl düzenlenen önemli ödül törenlerine adaylar evlerinden ya da özel olarak stüdyo kurulan otellerden online olarak katılmıştı. Akademi bu kez mümkün olduğunca fiziksel katılım yapılmasını, online bağlantılardan kaçınılmasını istedi. Bu yıl en çok merak edilen ayrıntılardan biri de "maske". Koronavirüs pandemisi nedeniyle günlük hayatın bir parçası haline gelen maskenin konuklar tarafından kullanılıp kullanılmayacağı. Akademi yetkilileri, tören sırasında konukların maske kullanma gerekliliğinin ortadan kalkması için güvenli ortam oluşturmayı da göz önüne aldı. Bunun için de konuklara toplam iki kez test yapıldı.