Anasayfa /  Foto Galeri

2020 Oscar Ödülleri'nin dikkat çeken anları!

2020 Oscar Ödülleri'nde Natalie Portman'ın protesto amaçlı kıyafeti, Brad Pitt'in siyasi mesaj içeren teşekkür konuşması, Spike Lee'nin Kobe Bryant ceketi giymesi gibi dikkat çeken anları. İşte 92. Oscar Ödülleri'nin en ilginç anları ve olayları...

2020 Oscar Ödülleri'nin dikkat çeken anları! - Sayfa 1

NATALIE PORTMAN'DAN PROTESTO

Ünlü oyuncu Natalie Portman, Oscar'da En İyi Yönetmen kategorisinde hiç kadın aday olmamasını protesto etmek için, elbisesinin üzerine, kadın yönetmenlerin adlarının yazılı olduğu bir ceket giyerek kırmızı halıda yürüdü.

2020 Oscar Ödülleri'nin dikkat çeken anları! - Sayfa 2

BILLIE EILISH İLE 'ANILARDA' BÖLÜMÜ

Grammy rekormeni Billie Eilish, 92. Oscar Ödülleri'nin 'In Memoriam' (Anılarda) bölümünde müzisyen ağabeyi Finneas O'Connell ile birlikte sahne aldı. Eilish, The Beatles grubunun 'Yesterday' şarkısını seslendirirken sahnedeki dev ekranda, 2019'da ve 2020'nin başında hayatını kaybeden Hollywood ünlülerinin fotoğrafları yer aldı. Sahnede ilk gösterilen isim, Oscar'lı NBA yıldızı Kobe Bryant olurken, geçen hafta 103 yaşındayken hayatını kaybeden Hollywood efsanesi Kirk Douglas da en son karede yerini aldı.

2020 Oscar Ödülleri'nin dikkat çeken anları! - Sayfa 3

BRAD PITT'IN SİYASİ MESAJI

Once Upon a Time in Hollywood filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü alan Brad Pitt, teşekkür konuşmasında, ABD Başkanı Donald Trump'ın azil yargılaması sürecindeki 'tanık dinleme' tartışmasına atıf yaparak, "Konuşma yapmam için 45 saniyelik sürem olduğunu söylediler. Senato'nun John Bolton'a tanıdığı süreden 45 saniye daha fazla" dedi. 

2020 Oscar Ödülleri'nin dikkat çeken anları! - Sayfa 4

SPIKE LEE'NİN KOBE BRYANT CEKETİ

Yönetmen Spike Lee, törene, helikopter kazasında hayatını kaybeden NBA yıldızı Kobe Bryant'ın takımı Lakers'ın renklerinde ve forma numarası 24 yazılı takımıyla katıldı.