Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

2018 Yılı Bitmeden Polis Alımı Gelir mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerinde görevlendirilmek üzere 2018 sene sonuna kadar 10 Bin polis alımı gelebilir.

Abone ol
Abone ol 12 Kasım 2018 16:37

İçişleri Bakanlığı EGM, çarşı ve mahalle bekçisi ile POMEM alımlarında başvuru süreçlerin tamamlanmasından sonra yapılan Polis Akademisi Başkanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yoğun bir eğitim dönemi başlayacak. 

Polis Akademisi Başkanlığı 2018-2019 sene özel harekât amirlik eğitimlerine 13 Kasım tarihinde başlayacak. PMYO yerleştirmelerinde ise 1. yedek adaylar belirlendi ve 15 kadın aday eğitime katılmaya hak kazandı. 

Yeni yedek listeleri açıklanabilir. çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına yazılı sınav itirazlarına neticeler açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler adayların bilgisine sunuldu. 

2018 YILI BİTMEDEN POLİS ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı değerlendirmelerde 209 senesinde 35 Bin Polis Memuru alımı yapılacağını müjdeledi. Bakan Soylu, 2018 sene içerisinde ise 10 Bin Polis Memuru alınacağını söyledi.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Adaylar yeni alımlarda yaş şartı esnetilmesi, bayan adaylara daha çok kontenjan ayrılmasını, farklı eğitim düzeylerinde başvuru yapan adayların kontenjanların arttırılmasını talep etmekteler.


Yorumlar