Anasayfa /  Foto Galeri

20 yıllık kinle gelen cinayet! Annesinin yasak aşkını sokak ortasında defalarca bıçakladı

Kadıköy’de en işlek sokaklardan birinde gündüz vakti ‘namus’ cinayeti işlendi. Murat T. isimli şahıs, 20 yıl önce annesiyle yasak aşk yaşayan ve Irak'a kaçan Kamuran Tün'ü öldürmek için babası ve amcasıyla birlik oldu. Katil zanlısı, İstanbul'a davet ettiği Kamuran Tün'ü sokak ortasında defalarca bıçaklayarak öldürdü. Şüphelinin itiraf ettiği töre cinayetine ilişkin gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi. İşte cinayette kan donduran detaylar...

20 yıllık kinle gelen cinayet! Annesinin yasak aşkını sokak ortasında defalarca bıçakladı - Sayfa 1

Kadıköy’de en işlek sokaklardan birinde gündüz vakti ‘namus’ cinayeti işlendi. Murat T. isimli şahsın annesi, iddiaya göre 2001 yılında eşi askerde olduğu sırada Kamuran Tün isimli şahıs ile birlikte kaçtı, ardından başka bir adamla evlendi.

20 yıllık kinle gelen cinayet! Annesinin yasak aşkını sokak ortasında defalarca bıçakladı - Sayfa 2

Murat T., aile düzenlerinin bozulduğu gerekçesiyle babasının isteği üzerine Kamuran Tün’ü öldürmeye karar verdi. Şırnak’tan İstanbul’a gelen Murat T., babası, amcası ve dayısıyla beraber yaptıkları plan sonucunda sosyal medya üzerinden sahte bir kadın profili ile Kamuran Tün ile iletişime geçti. 

20 yıllık kinle gelen cinayet! Annesinin yasak aşkını sokak ortasında defalarca bıçakladı - Sayfa 3

 Cinayete karar veren şahıslar aynı zamanda Kamuran Tün ile buluşması için bir kadınla anlaştı. Kadıköy’de kadın ile Kamuran Tün’ün buluşması sonrasında Murat T., Kamuran Tün’ü 7 kez bıçaklayarak öldürdü.

20 yıllık kinle gelen cinayet! Annesinin yasak aşkını sokak ortasında defalarca bıçakladı - Sayfa 4

Polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Yapılan çalışmada, 21 yaşındaki Murat T.’nin babası 2001 yılında askerde olduğu sırada öz annesinin Kamuran Tün isimli şahısla birliktelikte bulunarak beraber evi terk ettiği, annenin daha sonra başka bir adamla evlendiği öğrenildi.