Anasayfa /  Güncel /  3 sayfa-cinayet-kaza

10 dakikada 100 bin liralık mücevher çaldılar!

Ankara’nın en güvenlikli sitelerinden Çankaya Alkazar evlerinde, tereyağından kıl çeker gibi bir soygun yaşandı. 2 kadın hırsız tornavida ile çelik kapısını açtıkları bir avukatın evinden 10 dakikada 100 bin liralık ziynet eşyası çaldı.

Abone ol
Abone ol 17 Ocak 2018 15:50

24 saat güvenlik kameraları ve personeli ile korunan bir sitede gerçekleşen olaydan sonra, ‘'Ayıplı güvenlik hizmeti verdiği'' iddiasıyla güvenlik şirketi hakkında dava açıldı. Swiss Otel'in yakınında bulunan Alkazar Sitesi'nde meydana gelen olayı gerçekleştiren 2 kadın güvenlik kamerasına da takıldı.

KİMSE ŞÜPHELENMEDİ

İki kadın önceki gün site sakini gibi rahat hareketlerle güvenlik kulübesi önünden geçerek siteye girdi. Bir süre bahçede sohbet eder görüntüsü veren kadınlar, daha sonra blok girişi kapısının açılmasıyla asansöre yöneldi. 6 kata çıkan kadın hırsızlar avukat D.K'ya ait dairenin çelik kapısını tornavida ile açarak içeri girdi. Yatak odasında bulunan 100 bin lira değerindeki ziynet eşyasını alıp, yürüyerek siteyi terk etti.

AVUKAT SİTE GÜVENLİĞİNİ DAVA ETTİ

Ankara Emniyeti, net olarak kamera görüntülerine giren kadın hırsızların peşine düştü. Açık kimlikleri tespit edilemeyen hırsızlar henüz yakalanamadı. Evi soyulan avukat D.K. güvenlik şirketi aleyhine 120 bin liralık tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, sitenin güvenliğini sağlayan personelin ihmali sonucu hırsızlığın yaşandığı savundu.

Süperhaber


Etiketler site
Yorumlar