Anasayfa /  Foto Galeri

1 haziran normalleşme takvimi! Hayatımızda neler değişti?

Koronavirüs salgını nedeniyle 2,5 aydır devam eden sokak kısıtlaması ve şehirlerarası seyahat yasakları son buluyor. 1 Haziran'dan itibaren hayatımızda birçok şey değişecek.İşte değişecek olan şeyler. ..

1 haziran normalleşme takvimi! Hayatımızda neler değişti? - Sayfa 1

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de 2,5 aydır devam eden kısıtlamaların birçoğu 1 Haziran'dan itibaren kalkıyor. İşte pazartesiden itibaren hayatımızda yaşanacak değişiklikler...

1 haziran normalleşme takvimi! Hayatımızda neler değişti? - Sayfa 2

Seyahat kısıtlaması kalkıyor

Şehirlerarası seyahat kısıtlaması 1 Haziran itibariyle son buluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gelişmeleri takip ederek, olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz" açıklaması yaptı.

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi çocuk ve gençler bakıcı, aile büyükleri, kreş/gündüz bakımevlerine gidebilecek, veli nezaretinde yolculuk yapabilecek. 

1 haziran normalleşme takvimi! Hayatımızda neler değişti? - Sayfa 3

Kamu personeli işe dönüyor

İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli, 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacaklar.

1 haziran normalleşme takvimi! Hayatımızda neler değişti? - Sayfa 4

Restoran ve çay bahçeleri açılıyor

1 Haziran itibarıyla restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak