Anasayfa /  Foto Galeri

0,89 ve 0,99 faizli konut kredisinin şartları belli oldu! Kimler, nasıl yararlanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısında ev sahibi olmak isteyenleri rahatlatacak 0.99 ve 0.89 faizli konut kredisi paketlerini açıkladı. Peki, Yüzde 0,99 faizli konut kredisi başvuru şartları 2022 neler, kimler yararlanacak? İşte detaylar...

0,89 ve 0,99 faizli konut kredisinin şartları belli oldu! Kimler, nasıl yararlanacak? - Sayfa 1

İlk Evim Konut Kredisi ve Genişletilmiş Konut Kredisi paketine ilişkin yasal düzenleme çalışmaları devam ederken, ilgili kamu bankaları, ürünlerin nasıl kullandırılacağını banka personeli ile paylaştı.

0,89 ve 0,99 faizli konut kredisinin şartları belli oldu! Kimler, nasıl yararlanacak? - Sayfa 2

Dünya'nın edindiği bilgiye göre kredi kullandırma şartları şöyle:

0,89 ve 0,99 faizli konut kredisinin şartları belli oldu! Kimler, nasıl yararlanacak? - Sayfa 3

İLK EVİM KONUT KREDİSİ
Konutun ekspertiz değeri azami 2.000.000 TL olacak. Sadece sıfır konutlar için başvuru alınacak olup, sıfır konuta ilişkin mevcut kriterler geçerli. Müşterinin, eşinin veya aynı hanede ikamet eden çocuğunun, tamamı kendi üzerinde konut/daire/mesken niteliğinde gayrimenkulünün bulunmaması gerek.

0,89 ve 0,99 faizli konut kredisinin şartları belli oldu! Kimler, nasıl yararlanacak? - Sayfa 4

Halihazırdaki hisseli sahiplikler ürün kullanıdırımına engel olmamakla birlikte, sayılan bu kişilerin hisselerinin toplamı yüzde 100'e ulaşıyorsa ürün kullandırılmayacak. Müşterinin, eşinin veya aynı hanede ikamet eden çocuğunun, daha önce belirtilen nitelikte bir gayrimenkul sahibi olup da sonradan satmış olması İlk Evim Konut kredisine başvurması için engel değil.